Pudełko niespodzianka ręcznie robione

Każdy lubi dostawać prezenty tak samo jak je dawać. Niestety zwykłe opakowania na prezent są nudne i nie pozostawiają jakiegoś specjalnego wrażenia. Z ameryki przyszła moda na coś takiego jak pudełko niespodzianka ręcznie robione. Taki niesamowity prezent można wręczyć każdemu i pozostawić po sobie przyjemne wrażenie. Szczególną popularnością cieszy się exploding box. Jest to ozdobne pudełeczko, które po otwarciu rozkłada się ukazując zawartość.

Pudełko hand made

Potrzebne będą:

  • nożyczki,
  • klej,
  • papier ozdobny,
  • wycinanki najlepiej z tekstury,
  • papierowe dekoracje, np. kwiaty,
  • dodatki – perełki, kostka dystansująca,
  • linijka.

Pudełko niespodzianka krok po kroku

  1. Weź gruby arkusz papieru i wytnij dwa paski. Postaraj się wyciąć dokładnie 10×30 cm w obu paskach. Po wycięciu za pomocą linijki co 10 cm zegnij kartki. Powinny zostać tak potraktowane w 2 miejscach.
  2. Zbierz oba paski i złóż je na krzyż. Połącz ich środek ze sobą klejem. Będzie to stanowić podstawę pudełka.
  3. Teraz pora na wieczko. Bierzemy gruby papier o wymiarach 18,2 cm x 18,2 cm. Zginamy go tak, aby w środku kwadrat miał wymiary 10,2 cm x 10,2 cm.
  4. Nacinamy po jednym boku narożnika tak, aby nałożyć je na siebie i utworzyć typowy kształt wieczka na pudełko. Teraz można to skleić klejem, albo za pomocą spinacza.
  5. Praktycznie gift box jest już gotowy. Teraz należy go ozdobić i umieścić w nim niespodzianki. Najpierw wybierz, jak ma wyglądać kolorystycznie. Właśnie do tego ma posłużyć papier ozdobny. Dobrze jest teraz wyciąć wycinanki. Najbardziej neutralne są motylki, kwiatki i napisy. Dobrze jest wcześniej już podczas planowania określić wszystkie elementy wizualne i zawczasu je wydrukować.
  6. Zacznij od wieczka. Każdy plastyk powie, że wizualnie lepszy efekt osiągnie się, zostawiając puste brzegi. Nie oznacza to jednak, iż nie można także ich zagospodarować. Ponieważ jest to bardzo ważny prezent, należy za każdym razem upewniać się, czy dobrane dodatki do siebie pasują. Lepiej zrobić to przed sklejeniem ich, bo później nie da się już tego cofnąć.
  7. Teraz zajmujemy się bazą. Ozdabianie powinno znaleźć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz prezentu. Zewnętrzna część powinna wyglądać prosto, nie posiadać w ogóle dodatków, albo niezbyt dużo. Można nakleić na każdą ściankę papier ozdobny i tylko na tym poprzestać. Najważniejszy jest środek. Na każdej ścianie postaraj się zrobić inną kompozycję. Dużo lepszy efekt osiąga się z dekoracjami 3d. Ten efekt można osiągnąć przyczepiać kosteczki dystansujące.
  8. W zależności od okoliczności, można na ściankach umieścić prezenty, albo miłe słówka, wierszyki. Jeśli jest to z okazji komunii, można wkleić małą kopertę z pieniędzmi. Na prezent dla przyjaciółki można np. przykleić, albo wszyć w ściankę naszyjnik. Jest wiele sposobów na włożenie prezentu. Nigdy nie wolno zostawić ścianki pustej. Z papieru samoprzylepnego można wyciąć np. wierszyki o przyjaźni, słówko „kocham cię” i wiele innych i po prostu umieścić na ściankach.
  9. W samym środku umieszczamy prezent, który nie utrzymałby się na ściance. Mogą to być czekoladki, lub inne małe pudełko np. z kolczykami. Można także umieścić po prostu jakąś dekorację. Przykładowo, jeśli to pudełko prezentowe ma pełnić także funkcje zaproszenia np. na chrzciny, to w samym centrum można umieścić papierową miniaturkę kołyski. W przypadku wesela np. papierowy tort z napisem szczęśliwego życia nowej parze.

Pomysłów na wykonanie tego typu Exploding Box jest mnóstwo. Jest to doskonały sposób na sprawienie przyjemności swoim znajomym i pozostawienie po sobie dobrych wspomnień. Prawdą jest także, że kiedy samemu wykonuje się taki prezent, jest się z niego bardziej zadowolonym, a co ciekawsze, sprawia, że nasz stosunek emocjonalny w stosunku do obdarowanych staje się znacznie cieplejszy. Dla osoby obdarowującej znaczy to także to, iż będzie się na przyjęciu bawił dużo lepiej, niż gdyby przyszedł ze zwykłym opakowaniem na prezent.