Własnoręczne ozdoby na roczek dla dziecka

Dla każdego rodzica narodziny dziecka są ważnym wydarzeniem. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że podejmują wszelkich starań by jego pierwsze urodziny były równie niezapomniane. Jednak poza dobrą zabawą i przystawkami, dużą rolę odgrywają dekoracje. Zobacz, jakie przygotowaliśmy pomysły na oryginalne, własnoręcznie wykonane ozdoby z myślą o pierwszym przyjęciu urodzinowym.

Dlaczego warto poświęcić czas na samodzielne wykonanie dekoracji?

Pomysłowe detale! to właśnie one wprawią w zachwyt gości, którzy nie będą mogli nadziwić się jak tak proste w wykonaniu dekoracje na roczek, potrafią zapewnić urodzinowy nastrój i sprawić, że ten wyjątkowy dzień stanie się jeszcze bardziej niezapomniany. Ozdoby, które za chwilę opiszemy nie są czasochłonnym zajęciem, a to ogromny plus gdyż każda chwila jest na wagę złota. Dodatkowo ich wykonanie nie idzie w parze z wydawaniem fortuny. Przedstawiamy proste, a jednocześnie kreatywne sposoby jak zrobić dekoracje na roczek.

Girlanda – jedna nazwa, wiele możliwości

Girlanda to motyw dekoracyjny, który najczęściej występuje w formie łańcucha zawieszonego za dwa końce. Definicja wydaje się błaha i niezbyt zachęcająca, ale w praktyce jest stosowana na wielu przyjęciach z różnych okazji. Jako dekoracja na roczek zda egzamin śpiewająco!

Do ich wykonania nie trzeba nic więcej jak ozdobny papier, nożyczki, linijka i wstążka lub sznurek. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Girlandy mogą występować pod wieloma postaciami. Od tradycyjnych trójkątów, poprzez wszystkie figury geometryczne, na sercach kończąc. Ponadto może je ozdabiać dowolny napis, na przykład z imieniem dziecka, bądź liczbą obchodzonych urodzin. Girlanda może ozdabiać zarówno wejście do pomieszczenia, gdzie ma odbyć się impreza lub w centralnym miejscu.

Kolaż ze zdjęciami

Jej celem jest pokazanie drogi od narodzin aż do pierwszych urodzin za pomocą pamiątkowych zdjęć. Podobnie jak girlandy można je przykleić na ozdobny, kolorowy papier, nawlec na wstążkę, a następnie zawiesić w kolejności chronologicznej. Alternatywę może stanowić zwykła tablica kredowa. Sekret tkwi w starannym i ozdobnym jej wypełnieniu. Co może się tam znaleźć? Słowa, które wymawia maluch, data pierwszego kroczku, czy ulubione czynności, które wykonuje z rodzicami.

Pompony i lampiony

Są świetnym rozwiązaniem bez względu na płeć dziecka. Zawdzięczają one wielu kolorowym bibułom, z których są wykonane te dekoracje. Tworzą atmosferę wprost na roczek. Do ich wykonania potrzebne będą drut, nić, nożyczki i bibuła. Sztuka polega na zwinięciu bibuły w harmonijkę, a następnie jej końce należy przyciąć w dowolny kształt. W połowie bibułę należy owinąć drucikiem. Na koniec rozłożyć każdą z warstw bibuły i gotowe! bez obaw, jeśli nie czujesz się na siłach, bez problemu w sklepach internetowych znajdziesz gotowe pompony w niskich cenach.

Warto pamiętać, że nie należy przesadzać z dekoracjami. Główną atrakcją imprezy powinna być solenizantka lub solenizant! Miłe wspomnienia sprawią, że urodziny będą niezapomniane.

Miłej zabawy!