Najlepsze pamiątki komunijne i prezenty. Co wybrać?

Miesiąc maj niezmiennie kojarzy nam się z uroczystościami komunijnymi. Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla dziecka, które po raz pierwszy ma przyjąć komunię świętą przeżywamy nie lada rozterki. Rynek oferuje nam wiele pomysłów. Każdy z nas chce, by wybrany prezent był niepowtarzalny i wyjątkowy, żeby pozostał w pamięci dziecka na całe życie. Najlepiej, żeby prezent miał jakąś funkcję użytkową, ale dostarczał również radości obdarowanemu. Często, nie mogąc dokonać właściwego wyboru, decydujemy się na przekazanie gotówki wraz z okolicznościową kartką i tradycyjną bombonierką. Z pewnością nie jest to najgorsze rozwiązanie – dziecko może samo dokonać wyboru i kupić sobie upragnioną rzecz. Jednak dobrze jest pomyśleć nad dołączeniem chociaż drobnej pamiątki, która dziecku będzie się kojarzyła z naszą osobą.

Prezenty na komunię

Prezenty na komunię mogą być różne. Ograniczeniem jest tu tylko zasobność naszego portfela i wyobraźnia. Od najmłodszych lat dzieci wraz z nami uczestniczą w pogoni za nowinkami technologicznymi. Ucieszą się z pewnością otrzymując nowy model telefonu, czy najnowszy typ laptopa. Powodzeniem cieszą się aparaty fotograficzne, czy kamery. Wymarzonym prezentem może być rower, hulajnoga, wrotki. Nie każdego jednak stać na zakup takiego drogiego prezentu; nie zawsze będzie to prezent odpowiedni do okazji. Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinien zapadać w pamięć – może to być mała i skromna rzecz, ale która będzie z nami w najważniejszych momentach naszego życia. Z tego względu może warto zastanowić się nad obdarowaniem dziecka Pismem św. – można wybrać wydanie z pięknymi ilustracjami, dodatkowo wpisać pamiątkową dedykację. Można znaleźć również ciekawe książki przedstawiające historie biblijne, opisane prostym językiem, przemawiającym do wyobraźni dziecka. Książki nie tylko o tematyce religijnej to trafione prezenty na komunię. Z pewnością mile widziane będą książki przybliżające dziecku dziedzinę wiedzy, która go pasjonuje. Ciekawym pomysłem będą wracające do łask gry planszowe. Inną opcją mogą być pięknie wydane albumy na zdjęcia, które z pewnością po zakończonej uroczystości komunijnej szybko się zapełnią. Kupując pamiątki komunijne z pewnością warto odwiedzić sklepy z biżuterią. Dziewczynki z pewnością ucieszą się ze złotego, czy srebrnego łańcuszka z modną zawieszką. Dobrym wyborem będzie bransoletka, czy kolczyki. Piękny zegarek ucieszy również chłopca. Oryginalności takiemu prezentowi doda spersonalizowany grawer. Pamiątki komunijne to również obrazki np. z wizerunkiem Anioła Stróża, czy Rodziny św. do zawieszania na ścianie. Alternatywą mogą być posrebrzane wizerunki Matki Boskiej do ustawienia na półce, czy biała figurka aniołka. Na sklepowych pólkach można znaleźć wyjątkowo eleganckie pióra, czy długopisy.

Nie musi być drogo – ważne, że od serca

Prezent komunijny powinien być przemyślany. Nie dajmy się zwariować. Powinno nam zależeć na uświetnieniu tego jedynego dnia w życiu, kiedy młody człowiek pokonuje kolejny etap w zgłębianiu chrześcijańskiej wiary. Uwierzmy w swoją intuicję. Ofiarowany przez nas prezent powinien się dziecku kojarzyć z naszą obecnością w tym tak ważnym momencie życia. Bogata oferta rynkowa pozwoli nam znaleźć coś wyjątkowego. W celu dokonania właściwego wyboru powinniśmy odpowiednio wcześnie zacząć poszukiwania. Jeżeli chociaż trochę znamy upodobania dziecka, które chcemy obdarować nie powinno być kłopotu. Czasem warto poradzić się rodziców dziecka komunijnego, jakie są oczekiwania; ważne jest żeby nasz prezent był wyjątkowy, niepowtarzalny i wyróżniał się oryginalnością.