Prezent handmade na mikołajki

Często na mikołajki robimy sobie różne prezenty. Jest to bardzo miły zwyczaj. Obdarowujemy się w pracy, w szkole czy między sobą w domu. Jednak co podarować drugiej osobie?

Obecnie są modne prezenty handmade (wykonane własnoręcznie). Dla wielu osób są najlepsze, ponieważ włożyło się w nie swoje serce i czas. Inaczej odbieramy podarunek, który został zakupiony w sklepie niż ten, przy którym ktoś spędził kilka godzin… Dlatego warto zabrać się za stworzenie czegoś ładnego bądź praktycznego. Jakie pomysły są warte naszej uwagi?

Ramki na zdjęcia

Idealny i uniwersalny pomysł na prezent. Zarówno młoda, jak i starsza osoba ucieszy się z takiego podarunku. Także bez różnicy jest czy odbiorcą tego dzieła będzie mężczyzna, czy kobieta. Ramka na zdjęcie będzie idealna dla każdego. Jeśli wiemy, że adresat naszych starań lubi fotografię lub ma dużo zdjęć, to ramka na zdjęcie będzie jak znalazł.

Możemy także wstawić do naszej ręcznie wykonanej ramki jakieś ciekawe zdjęcie. Najlepiej, jeśli będzie to grafika związana z odbiorcą dzieła. Pewnie, jeśli jesteśmy z tą osobą w miarę bliskich kontaktach, to znajdziemy jakieś miłe zdjęcie (może wspólne?), które doskonale się nada na tę okazję. Jest to perfekcyjny pomysł na prezent od serca.

Podkładki pod kubki

Kolejny pomysł na mikołajki, który jest uniwersalny, gdyż większość z nas pije co jakiś czas napoje. Wykonanie i materiał zależy tylko od naszej kreatywności. Możemy np. wykorzystać plastry drewna, aby stworzyć podkładkę a na tych plastrach można coś ładnego namalować.

Ręcznie malowany kubek

Kubek będzie idealny do zestawu z podkładką! Komu z nas nie przyda się kubek? Przecież nie możemy żyć bez płynów… Wykonanie także jest zależne od naszej koncepcji. Wystarczy kupić prosty kubek i pomalować go tak jak będzie się nam podobało. Możemy także użyć plasteliny, aby go ozdobić, ale wtedy jego użyteczność będzie niższa.
Jeśli nasz odbiorca podarku jest zapalonym kawoszem lub fanem herbaty, to zarówno podkładka, jak i sam ręcznie malowany kubek będą dla niego idealne. Pomysł na mikołajki, który jest uniwersalny i dla większości ludzi. Dlatego, jeśli długo nie możemy wybrać, za co się zabrać, to może dobrym pomysłem będzie właśnie to.

Koszulki z nadrukiem

Czyli pomysł, który jest bardzo ciekawy, modny i… łatwy w wykonaniu! W zasadzie trzeba tylko kupić prostą koszulkę i nadruk, który można na niej umieścić. Jednak można jeszcze bardziej sobie to ułatwić i wystarczy zamówić np. w sklepie internetowym koszulkę z gotowym nadrukiem. Aby ją zrobić, wystarczy przesłać odpowiednią grafikę zaprojektowaną przez nas.

Jest to rewelacyjny pomysł. Wielu z nas z wielką przyjemnością nosiłoby spersonalizowaną koszulkę! W czasach gdy często na ulicy można spotkać tak samo ubranych ludzi – taka odmiana jest czymś wspaniałym! Doskonały dar dla osoby, która jest przebojowa bądź lubi zwracać na siebie uwagę. Dlatego, jeśli szukamy podarku dla takiego człowieka, to oryginalna koszulka z nadrukiem będzie doskonałym wyjściem.

Breloczki

Czyli małe elementy ozdobne, do których można dopiąć np. klucze. Do ich wykonania możemy użyć wielu rzeczy. To jak brelok będzie wyglądał, także zależy od naszej pomysłowości. Jednak jeśli nie jesteśmy w stanie wymyślić czegoś ciekawego, to z ratunkiem przyjdą nam inspiracje, które można zobaczyć w internecie. Dzięki temu z pewnością znajdziemy coś, co będzie się nam podobało i będzie warte naszej pracy i poświęcenia.

Breloczek to kolejny uniwersalny przedmiot, który można podarować każdemu. Jeśli lubimy wykonywać handmade rzeczy, to brelok będzie dla nas miejscem do popisu. Fakt, że możemy go zrobić na wszelkie sposoby, daje nam totalną swobodę. Możemy stworzyć dzieło, które sprawi, że odbiorcę zatka z wrażenia. Tylko trzeba się postarać…

Co jeszcze można zrobić?

  1. Świeczkę
  2. Mydełko o ciekawym kształcie
  3. Latarenki
  4. Czapki