Prezent handmade na dzień dziecka

Zbliża się dzień dziecka i nie wiesz co mu podarować. Może warto, jest stworzyć coś od siebie z serca? Włożenie wysiłku w pracę nad podarunkiem będzie także pewnego rodzaju darem dla osoby, którą chcemy obdarować.

Jednak nie każdy z nas jest osobą pełną kreatywności mającą miliony pomysłów na prezent na dzień dziecka. Jeśli chcemy wykonać coś handmade dla bliskich, a nie wiemy co zrobić, to ten tekst będzie pomocny. Odpowiada on na pytanie: „jakie pomysły na prezent są warte wykonania?”.

Smaczne i ciekawe jedzenie

Może mało typowy pomysł na dzień dziecka, ale jeśli się postaramy, to nie ma możliwości, by nie spodobał się dziecku! Któż mógłby się oprzeć jakimś pysznościom? Najlepiej jest zrobić to, co nasze dziecko lubi. Raczej nie warto ryzykować upichcenia czegoś, co nie jest przysmakiem najmłodszego.

Co zrobić? Możemy wykonać jakiś dobry deser. Naleśniki w kształcie serca czy uśmiechniętej buźki, które ozdobimy np. owocami i bitą śmietaną. Możemy zrobić niesamowity wykwintny obiad. Z drugiej strony może akurat tego dnia odpuścimy nakaz zdrowia i zrobimy dziecku coś, co uwielbia, ale jest niezdrowe. Raz na długi czas można sobie pozwolić na zjedzenie czegoś nie do końca najlepszego dla naszego organizmu.

Maskotka

Kolejnym klasyczny pomysł na prezent to maskotka ręcznie wykonana. Technika, w jaki sposób ją wykonamy, zależy tylko od naszej inwencji. Ciekawym pomysłem jest wykonanie takiej maskotki za pomocą szydełka.

Jednak jeśli nie posiadamy szczególnych manualnych zdolności, by wykonać maskotkę handmade najwyższych lotów, to możemy zrobić coś innego. Co takiego? W niektórych sklepach możemy wypchać własnoręcznie np. misia. Więc nawet z dwiema lewymi rękami jesteśmy w stanie podarować dziecku coś, co będzie przez nas wykonane!

Organizer

Możemy stworzyć dla dziecka bardzo ładny i ciekawy organizer np. na biurko, w którym będzie można trzymać przybory szkolne. Szczególnie będzie to dobrym pomysłem, gdy na biurku naszej pociechy ciągle walają się kredki, długopisy, mazaki, ołówki i inny sprzęt.

Co można ciekawego zrobić? Są różne pomysły na to. Można zrobić pojemniki w kształcie klocków Lego. Można je ozdobić, nawiązując do ulubionych filmów czy bajek naszych najmłodszych. Najlepiej dostosować to, co zrobimy dla naszych milusińskich. Przecież my jako rodzice wiemy najlepiej, co oni lubią…

Własnoręcznie pomalowany kubek

Wystarczy pomalować prosty kubek, by nasze dzieci były bardzo zadowolone! Tutaj można poszaleć i stworzyć naprawdę coś ciekawego. Można też zrobić jakiś napis, który będzie cieszył oczy naszego malca. Co możemy naskrobać? „Najlepsze dziecko na świecie”, „Super Malec” albo inne podobne hasła, które dziecko przyjmie z radością.

Na kubku możemy namalować coś, co będzie nawiązywało do ulubionych rzeczy naszego dziecka. Można namalować, postać z bajki. Chłopczyk może być zadowolony z kubka z motorem bądź samochodem, a dziewczynkę może uszczęśliwić malunek łabędzie, księżniczki czy kotka.

Tutaj także jest opcja dla tych, którzy mają problemy z wykonywaniem własnoręcznie prezentów. Gdy nawet napis, który próbujemy umieścić na kubku, wychodzi nam tragicznie, to nie ma co rozpaczać. W wielu sklepach można dostać już gotowe kubki z odpowiednimi napisami czy malowidłami!

Skrzyneczka na zabawki

Prosta skrzyneczka może być nie tylko prezentem przyciągającym uwagę dziecka, ale także praktyczną rzeczą w domu, gdy wszystkie zabawki są porozrzucane po różnych miejscach. Taka skrzynka to miejsce, w którym będą docelowo spoczywały rzeczy do zabawy naszego dziecka. Można ją prosto zrobić z drewna bądź użyć innych materiałów do tego celu. Całość można ciekawie przyozdobić, pomalować – tylko inwencja nas ogranicza.

Pozostałe pomysły na prezent warte uwagi:

  1. Namiot dla dziecka
  2. Półka na książki
  3. Domek dla lalek