Prezent handmade na walentynki

Walentynki stały się świętem bardzo komercyjnym i wielu producentów zgarnia niemały przychód, tworząc produkty właśnie dedykowane na ten konkretny dzień. Oczywiście wiele z tych tworzonych produktów mogą służyć jako naprawdę wspaniałe podarki, jednak mimo wszystko chyba prawdziwą miłość okazać można poprzez zrobienie prezentu własnoręcznie. Pomysł na prezent handmade nie jest wcale taki ciężki do wymyślenia. Warto więc spróbować samemu.

Podarek od serca

Mimo że nie mamy wielkiego talentu artystycznego i daleko nam do duszy artysty, czy też do jakichkolwiek zdolności manualnych, to w pewne wyjątkowe dni warto poświęcić się i zrobić dla swojej ukochanej, czy też dla swojego ukochanego coś, co wykonane jest własnoręcznie i od serca.

Nieraz takie właśnie małe dzieła, które nie mają w sobie nic estetyki, ale widać w nich miłość, są o wiele lepsze, od wielu drogich prezentów. Najdłużej pamięta się właśnie te wyjątkowe gesty, nad którymi naprawdę spędzono trochę czasu i którym poświęcono nieco uwagi. Oczywiście każda kobieta od czasu do czasu również lubi dostać jakieś perfumy, czy też biżuterię, jak i każdy mężczyzna chciałby od czasu do czasu dostać coś wymarzonego. Jednak mimo wszystko, te ręcznie robione upominki są najmniej spodziewane, dlatego z nich zawsze można cieszyć się najbardziej. Takie podarki mają dusze i przekazane uczucia. Pomysł na walentynki może być różny, jednak warto dołączyć do niego właśnie taką ręcznie robioną drobnostkę.

Jakie pomysły na upominki?

Tak naprawdę w tym wypadku jedynym ograniczeniem, jakie istnieje, to jest wyobraźnia i ograniczenie w postaci produktów, które można wykorzystać.

Może tak zaczniemy od czegoś, co będzie w miarę proste, jednak urocze i będzie miłym gestem. Takim czymś, jest zwykła walentynkowa laurka, do której można dołączyć na przykład ręcznie pisany list miłosny. Może niektórzy uznają to za nieco dziecinne zagranie, jednak czy to nie będzie naprawdę miłe? W pewien sposób właśnie można wrócić do tych lat zupełnej, beztroskiej młodości, a także w nieco bardziej tradycyjny sposób przypomnieć o swojej miłości. Dodatkowo, jeśli wszystko jest robione i pisane ręcznie, to widać w tym naprawdę ogrom pracy. Taka laurka będzie na pewno bardziej doceniona niż taka kupna.

Kolejnym sposobem na upominek domowej roboty, jest własnej roboty kubek, z ozdobami. Jednak może warto tu uszczegółowić, że kubek lepiej jest już kupić, jakiś jednolity i dopiero go ozdabiać. Mało kto ma chyba możliwość zrobienia własnoręcznie kubka. W jaki sposób przyozdobić? Jak tylko pozwala wyobraźnia. Najłatwiej będzie wykorzystać do tego specjalne pisaki, które przeznaczone są do porcelany. Wystarczy tylko odtłuścić powierzchnię kubka, następnie wykorzystać flamastry i potrzymać nieco kubek w odpowiedniej temperaturze i przez odpowiednio długi czas w piekarniku. Szczegóły dotyczące piekarnika można znaleźć na wielu stronach internetowych.

Świetnym pomysłem na prezent na walentynki dla niej, który również można wykorzystać, jest wykonanie albumu. Można kupić pusty album papierowy i samemu zająć się jego wypełnianiem lub też można wykonać album od postaw samemu, czyli na początku będzie to zakupienie papieru i odpowiedniej oprawki, czy też skorzystanie z oferty jakieś firmy, która zajmuje się oprawianiem książek. Tak wykonana podstawa do albumu może zostać zapisana wspomnieniami, do których będą dołączone zdjęcia.

Możliwości jest cała masa!

Powyżej zostało podanych jedynie kilka pomysłów na to, jak można uszczęśliwić swoją drugą połówkę przez coś zrobionego prosto z serca i własnymi dłońmi. Jednak pomysłów jest jeszcze naprawdę wiele i nad niektórymi można pomyśleć jeszcze samemu. Warto zrobić czasem coś od serca i przekonać się o tym, że to może być naprawdę bardzo docenione.